BASF Tarım Çözümleri Türkiye
BASF Tarım Çözümleri

BASF Gizlilik Politikası

Web sitemizi ziyaret etmiş olmanızdan büyük mutluluk duyduk, şirketimize gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

Veri koruma konusunu çok ciddiye alıyoruz. Bu gizlilik beyanı:

 • Web sitemizi ziyaret ettiğinizde topladığımız kişisel verileri
 • Bu verileri kullanma amaçlarımızı
 • Kişisel verileri işlememizdeki yasal dayanağı
 • Bu kişisel verilerin alıcılarını
 • Bu kişisel verilerin ne kadar süre ile saklanacağını
 • Kişisel verileri temin etmek zorunda olup olmadığınızı açıklamaktadır.

Buna ek olarak, sizi:

 • Kişisel verilerinizin işlenmesiyle ilgili haklarınızın varlığı
 • Veri koruma yasaları ve uygun durumlarda, veri koruma görevlimiz anlamında sorumlu hakkında bilgilendirmek istiyoruz.

1. Web Sitemizi Ziyaret Ettiğinizde Hangi Kişisel Verileri Topluyoruz?

(1) Web Sitemizi Ziyaret

Web sitemizi bizimle temasa geçmeden ya da kaydolmadan ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız sunucumuza otomatik olarak aşağıdaki bilgileri iletir:

 • Bilgisayarınızın IP adresi
 • Tarayıcınız hakkında bilgiler
 • Bizim web sitemize girmeden hemen önce bulunduğunuz web sitesi
 • İstenilen URL veya dosya
 • Ziyaretinizin tarih ve saati
 • İletilen veri hacmi
 • Durum bilgisi, ör. hata mesajları

Bu İşlemenin Amacı Nedir?

Yukarıda sözü geçen bilgilerin işlenmesi, istenilen içeriğin tarayıcınıza gönderilmesi için gereklidir. Bunu yaparken, tüm IP adresini web sitesinin sizin talep ettiğiniz işlevlerini etkinleştirmek için gereken ölçüde saklarız.

Ayrıca, saldırılara karşı kendimizi korumak ve web sitemizin düzgün operasyonunu temin etmek için geçici bir süre için ve azami 180 günlük süreliğine kısıtlı erişimle saklarız. Bu süre saldırıları ve olayları takip etmek için gerekli olması halinde ve gerektiği ölçüde uzatılabilir. Bir IP adresinin kullanıcısını sadece yasadışı bir saldırı olduğunda araştıracağız.

Bu İşlemenin Yasal Dayanağı Nedir?

Kişisel verilerin kullanılması için yasal dayanak, web sitesinin sizin talep ettiğiniz işlevlerini etkinleştirmek için bu kullanımın gerekli olması gerçeğinden kaynaklanmaktadır. (Mad. 6 (1), b.) Genel Veri Koruma Yönetmeliği). Ayrıca, yukarıda sözü geçen kişisel verilerin saklanması; meşru menfaatimizi koruma, web sitemizi savunma, koruma ve yasadışı saldırılar olması durumunda araştırma yapma amaçlıdır (Art. 6 (1), f.) Genel Veri Koruma Yönetmeliği).

(2) Bizimle Temasa Geçme

Bizimle e-posta yoluyla veya web sitemiz üzerinden temasa geçerseniz, aşağıdaki bilgileri alırız:

 • adınız, soyadınız
 • e-posta adresiniz
 • mesajınızın tarih ve saati
 • mesajınız

Bu İşlemenin Amacı Nedir?

Eğer web sitemizdeki irtibat formu ile veya e-posta yoluyla bizimle temasa geçerseniz, kişisel bilgileri sadece talebinizi işlemek için kullanırız

Bu İşlemenin Yasal Dayanağı Nedir

Bu işlemenin yasal dayanağı (Art. 6 (1), b.) Genel Veri Koruma Yönetmeliğidir. BASF’nin meşru menfaati yukarıda sözü geçen işleme amaçları ile sağlanır.

(3) Bülten

Web sitemiz, BASF tarafından Bitki Koruma alanında sunulan ürünler ve hizmetler hakkında ve duruma göre ürün kayıtları veya etkinliklerle ilgili bilgiler hakkında sizi bilgilendirmek için ücretsiz haber bültenlerine abone olma seçeneği sunar. Haber bültenine kayıt olduğunuzda, giriş ekranına girilen veriler ve aşağıdaki bilgiler bize iletilir:

 • Erişen bilgisayarın IP adresi
 • E-posta adresi
 • Abonelik zamanı
 • Abonelik onayı zamanı
 • Abonelik onayının ifadesi ve abonelik onayının e-posta adresi

Çift opt-in denilen prosedürü kullanıyoruz. E-posta bültenine kaydolduktan sonra, belirttiğiniz e-posta adresine teyit etmenizi rica eden bir mesaj göndereceğiz. Eğer aboneliğinizi onaylamazsanız, onay e-postası size ulaştıktan 24 saat sonra ilgili verilerinizi siliyoruz. Bültenler, hizmetlerimizi tercihlerinize ve ilgi alanlarınıza göre optimize etmek için bir analitik pikseli içerir (örn. Makale okundu).

Bu İşlemenin Amacı Nedir?

Bülten gönderme ve bu kişisel bilgileri işleme amacı, sizi tercihlerinize göre bitki koruma alanında BASF’nin sunduğu ürün ve hizmetler hakkında bilgilendirmektir. Hedefimiz, temin ettiğiniz verilerle web sitemizdeki davranışınızı birleştirerek en ilişkili bilgileri size sağlamaktır

Bu İşlemenin Yasal Dayanağı Nedir?

Yukarıda bölüm (3)’te belirtilen işlemenin yasal dayanağı sizin onayınızdır (Md. 6 (1), a.) Genel Veri Koruma Yönetmeliği). Gelecekte herhangi bir zamanda, bültenden aboneliğinizi iptal ederek onayınızı iptal edebilirsiniz.

(4) Geribildirimde Bulunmak

“Geribildirim butonu” veya bir anket yoluyla geribildirim sağladığınızda, girdi ekranına girilen bilgilerin yanı sıra, aşağıdaki bilgiler de bize iletilir

 • Geribildirim tarihi ve saati
 • Geribildirim içeriği
 • Kullanılan cihaz, OS ve tarayıcı
 • Geribildirim sağlarken ziyaret edilen URL
 • Geribildirimi tamamlamak için gereken süre

Bu İşlemenin Amacı Nedir?

Bu kişisel bilgilerin işlenmesinin amacı içeriğimizi sürekli optimize etmemiz için bize yardımcı olmaktır. Geribildiriminiz isimsiz olarak ele alınır.

Geribildirim yanıtları sadece Medallia’ya erişimi olanlar ve bağlı olan geribildirim butonuna erişim hakkı olanlar için mevcuttur. Hesaba sadece özgün bir kullanıcı adı veya e-posta adresi ve şifre ile erişilebilir. Medallia toplanan geribildirim sonuçlarını asla satmayacak veya geribildirimi başkalarıyla paylaşmayacaktır. Ayrıca, Medallia toplanan geribildirimi diğer Medallia kullanıcıları ile asla paylaşmayacaktır

Bu İşlemenin Yasal Dayanağı Nedir?

Ürün ve hizmetlerimiz hakkındaki görüşlerinizle ilgileniyoruz. İşleme için yasal dayanak (Md. 6 Bölüm 1 f) Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ne göre meşru menfaatimizdir.

2. Veri Sağlamak Zorunda mısınız?

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde tarayıcınız Bölüm 1 (1) altındaki bilgileri otomatik olarak sunucumuza iletir. Bu verileri iletmekte özgürsünüz. Bu tür verileri temin etmeden istediğiniz içeriği size sunamayız.

Anonimleştirilmiş verilerinizi web hedef kitlesinin ölçümü için kullanmamıza izin vermek zorunda değilsiniz. Şirketiniz ve sektör bilgilerinizin gönderimi için IP adresinizi kullanmamıza da izin vermek zorunda değilsiniz.

Eğer bizimle e-posta yoluyla veya web sitemizden irtibat formu ile temasa geçmek isterseniz, Bölüm 1 (2) altındaki verileri iletmekte özgürsünüz. İrtibat formunda doldurulması zorunlu alanlar varsa bu alanları işaretleyeceğiz. Gerekli veriler sağlanmadığında, size düzgün bir yanıt vermemizi veya talebinizi karşılamamızı engelleyebilirsiniz.

Bitki koruma alanında sizi tercihlerinize göre BASF’nin sunduğu ürün ve hizmetler hakkında bilgilendirmemizi istiyorsanız, bunu seçmek ve bültenimize abone olmakta özgürsünüz.

3. Hangi Alıcılara Veri İletiyoruz?

1. Bölümde belirtilen verileri 2. Bölümde belirtilen amaçlar için Avrupa Birliğinde yer alan veri işlemcilere iletiriz. Bu veri işlemcileri kişisel verileri sadece bizden aldıkları talimat üzerine işlerler ve işleme bizim adımıza yürütülür.

Kişisel verileriniz sadece yasal olarak serbest veya gerekli olduğunda önceden açık rızanız alınmadan transfer edilecektir.

 • Kullanıcının niyetini daha iyi anlamak için, Medallia ile oylama yapıyoruz, - Medallia Inc. (Kleyerstraße 79, 60326 Frankfurt am Main) - (bundan sonra “Medallia”), tarafından sunulan bir hizmettir. Medallia merkezi US. 575 Market Street. Suite 1850 San Francisco, CA 94105 adresindedir.
 • Bir Medallia kampanyasına iştirak ettiğinizde (örneğin anketler veya geribildirimler), geribildiriminiz hizmetlerimizi sağlamak için hizmetine bağımlı olduğumuz, AB’de yer alan Medallia sunucusuna transfer edilir ve orada saklanır.
 • Bültenimize abone olurken sağladığınız veriler müşterek müşteri ilişkileri dâhil, gerekli olduğu şekilde dâhili idari amaçlar için grup şirketlerimizle paylaşılacaktır. Bu transfer, grup şirketlerimiz içinde dâhili idari amaçlar için verileri işleme için meşru menfaatimiz içindedir.
 • Kişisel verileriniz kendi yetki alanları dahilinde yetkililere transfer edilebilir (örneğin vergi daireleri, polis, yasa mercileri). Veriler yasal olarak veri transfer etmekle yükümlü olduğumuz veya yanlış kullanımı tespit etmek veya yasal iddiaları uygulamak için verileri paylaşmak bizim meşru menfaatimiz olduğu için transfer edilecektir Bültenimize girdiğinizde kişisel verileriniz hizmetlerimizi sağlamak için hizmetlerine bağlı olduğumuz aşağıdaki harici şirketlere ve harici servis sağlayıcılara transfer olacaktır: SHE Informationstechnologie AG, Donnersbergweg 3, 67059 Ludwigshafen am Rhein/Almanya
 • E-bülten için, bülteni göndermek amacı ile, Inxmail GmbH, Wentzingerstr. 17, 79106 Freiburg/ALMANYA (bundan sonra “Inxmail”) hizmeti olan Inxmail’i kullanıyoruz. E-bültenimize abone olarak, kayıt sırasında verdiğiniz e-posta adresiniz, adınız, soyadınız, hitap, enlem ve boylam Almanya’da yer alan Inxmail sunucusuna transfer edilerek orada saklanır. Trio-interactive IT Services GmbH e-posta pazarlama aracımız için teknik sağlayıcımız olarak kullanıcı verilerini e-posta ile bültenleri göndermek için işlemektedir.
 • SMS gönderimi için Biotekno-JET SMS hizmetlerini kullanıyoruz. SMS yoluyla Mesaj Hizmetlerimiz için kaydolduktan sonra, SMS listesindeki üyeliğinizin teyidi için bir SMS alırsınız.
 • Kampanyalarımız için SHE Informationstechnologie AG (aşağıdaki SHE'de) tarafından sunulan hizmetleri kullanıyoruz. Kampanyalarımıza abone olarak, Almanya'da bulunan SHE sunucusuna doğum tarihiniz, mesleğiniz, ürün kullanım kanıtınız ve çiftliğinizin büyüklüğü, ekili ürünleriniz ve ürün başına tarım alanınız ile ilgili bilgiler aktarılır ve burada depolanır.

Harici şirketlerimizi ve harici servis sağlayıcılarımızı işlemci olarak dikkatle seçtik ve talimatlarımıza göre tüm kişisel verileri münhasıran işlemek için sözleşme ile yükümlüdürler.

Şirket yapımızın değiştiği işlemlerde, müşteri bilgileri şirketin transfer edileceği kısmı ile paylaşılabilir. Kişisel verilerin açıklanması iş şeklimizin ekonomik ve yasal ortamlarda gerektiği gibi uyarlanmasında bir meşru menfaatimizin olması gerçeği ile doğrulanmaktadır.

4. Kişisel Verilerinizi Nasıl Saklıyoruz?

Kişisel verilerinizi arızi veya hukuka aykırı değişim, imha, kayıp veya yetkisiz açıklamalara karşı korumak için uygun seviyede güvenliği sağlamak üzere teknik ve organizasyonel ölçüler uyguladık. Bu ölçüler, teknolojik gelişmelerle paralel olarak sürekli geliştirilecektir.

5. Veri Saklama Süresi

Kayıtlarımızı silme veya bloke etme, temin ve saklama yükümlülüklerimizi (örneğin ticaret veya vergi kanunları gereği saklama süresi) ihlal etmediği sürece, yukarıdaki paragraflara göre işleme amaçları için gerek kalmadığında Kişisel verilerinizi siler veya anonimleştiririz.

Rızanıza dayanarak işlenen kişisel veriler, rızanızı geri çekene kadar saklanacaktır.

Hizmetlerim için kaydınızı onaylamazsanız (yukarıda), onay postasını aldıktan 24 saat sonra e-posta adresinizi sileriz.

6. Web Sitemizde Çerez ve Sosyal Eklentiler Kullanıyor muyuz?

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde sizi çerez başlığında çerez kullanımı hakkında bilgilendireceğiz. Web sitemizi daha sonra kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Daha fazla bilgi için lütfen Çerez Politikamıza bakınız:

Herhangi bir çerez kategorisini (web sitesinin performansı için gerekli çerezler dışında) "çerez ayarları" düğmesini tıklayarak reddetme seçeneğiniz vardır.

Çerez ayarları (cookie settings)” üzerine tıklayarak herhangi bir çerezi (cookie) reddetme hakkına sahipsiniz. (websitesinin performansı için gerekli olan çerezler hariçtir).

Gömülü YouTube videoları

a. Veri işleme

YouTube platformunda depolanan ve doğrudan web sitemizden oynatılabilen çevrimiçi hizmetimize YouTube videolarını entegre ettik. YouTube, Google LLC, D / B / A YouTube'un bir hizmetidir. 901 Cherry Ave., San Bruno, CA 94066, ABD (bundan sonra "Google" olarak anılacaktır). Videoların tümü "2 tıklama modu" olarak da adlandırılan modda gömülüdür; bu, video işlevini etkinleştirmezseniz, bir kullanıcı olarak sizinle ilgili hiçbir verinin Google'a aktarılmayacağı anlamına gelir. Video işlevinin etkinleştirilmesinden önce, yalnızca kendi web sunucumuzdan yüklenen bir önizleme görüntüsü görüntülenir.

Veriler, yalnızca bu tür video işlevlerini etkinleştirirseniz Google'a aktarılacaktır. Bir kez etkinleştirildikten sonra, bu veri aktarımı üzerinde hiçbir etkimiz yoktur. Veri aktarımı, Google'ın oturum açtığınız bir kullanıcı hesabı sağlayıp sağlamadığına veya kullanıcı hesabının bulunup bulunmadığına bakılmaksızın gerçekleştirilir. Google'da oturum açtıysanız, verileriniz doğrudan hesabınıza atanacaktır.

b. Amaçlar ve yasal dayanak

Size kolay bir şekilde sunmak için web sitemizde YouTube videolarını kullanıyoruz.

Kişisel verilerinizin işlenmesi için yasal dayanak, GDPR (Kişisel Verileri Koruma Kanunu)'ın 6. maddesinin 1. paragrafının 1. cümlesine uyarınca, sizin onayınızdır. Video işlevini etkinleştirerek bu izni verirsiniz. Etkinleştirilirse, kişisel verileriniz yukarıda açıklandığı gibi Google'a aktarılacaktır.

Google'a veri aktarımı sırasında, kişisel verileriniz yine ABD'de bulunan Google sunucularına aktarılacaktır. ABD, AB'ninkine uygun bir veri koruma düzeyine sahip olmayan bir ülkedir. Özellikle bu, kişisel verilere ABD makamları tarafından daha kolay bir şekilde erişilebileceği ve bu tür önlemler için yalnızca sınırlı haklar olduğu anlamına gelir. YouTube video işlevini etkinleştirirseniz, verilerin Google'a aktarılmasına ve kişisel verilerinizin ABD'deki sunuculara aktarılmasına açıkça izin vermiş olursunuz.

Onayınızı verdiyseniz, iptal edilene kadar rıza temelinde yürütülen işlemenin hukuka uygunluğunu etkilemeksizin herhangi bir zamanda bunu iptal etme hakkına sahipsiniz.

YouTube tarafından sağlanan içerikleri görüntülemek için kişisel verilerimin Google'a aktarılmasını kabul ediyorum.
Onay kutusunun işaretini kaldırarak onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

c. Daha fazla bilgi

Veri işleme hakkında daha fazla bilgi, özellikle de Google'ın yasal dayanağı ve saklama süresi, sağlayıcının gizlilik politikasında (https://policies.google.com/privacy) ve YouTube platformundaki gizlilik başlığında bulunabilir. Burada ayrıca, gizliliğinizi korumak için haklarınız ve ayar seçenekleriniz hakkında daha fazla bilgi bulacaksınız.

Google, kişisel bilgilerinizi, yeterli düzeyde veri korumasına sahip olmayan üçüncü bir ülke olan Amerika Birleşik Devletleri'nde de işleyebilir.

Gömülü Google Haritalar

a. Veri işleme

Google Haritalar'ı, Google Haritalar platformunda depolanan ve doğrudan web sitemizden görüntülenebilen çevrimiçi hizmetimize entegre ettik. Google Haritalar, Google LLC'nin bir hizmetidir. 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043. ABD (bundan sonra "Google" olarak anılacaktır). Haritaların tümü "2 tıklama modu" olarak da adlandırılan modda gömülüdür; bu, harita işlevini etkinleştirmezseniz, kullanıcı olarak sizinle ilgili hiçbir verinin Google'a aktarılmayacağı anlamına gelir. Harita işlevinin etkinleştirilmesinden önce, yalnızca kendi web sunucumuzdan yüklenen bir önizleme görüntüsü görüntülenir.

Veriler, yalnızca bu tür harita işlevlerini etkinleştirirseniz Google'a aktarılacaktır. Bir kez etkinleştirildikten sonra, bu veri aktarımı üzerinde hiçbir etkimiz yoktur. Veri aktarımı, Google'ın oturum açtığınız bir kullanıcı hesabı sağlayıp sağlamadığına veya kullanıcı hesabının bulunup bulunmadığına bakılmaksızın gerçekleştirilir. Google'da oturum açtıysanız, verileriniz doğrudan hesabınıza atanacaktır.

b. Amaçlar ve yasal dayanak

Bunları size kolay bir şekilde sunmak için web sitemizde Google Haritalar kullanıyoruz.

Kişisel verilerinizin işlenmesi için yasal dayanak, GDPR (Kişisel Verileri Koruma Kanunu)'ın 6. maddesinin 1. paragrafının 1. cümlesine uyarınca, sizin onayınızdır. Harita işlevini etkinleştirerek bu izni verirsiniz. Etkinleştirilirse, kişisel verileriniz yukarıda açıklandığı gibi Google'a aktarılacaktır.

Google'a veri aktarımı sırasında, kişisel verileriniz yine ABD'de bulunan Google sunucularına aktarılacaktır. ABD, AB'ninkine uygun bir veri koruma düzeyine sahip olmayan bir ülkedir. Özellikle bu, kişisel verilere ABD makamları tarafından daha kolay bir şekilde erişilebileceği ve bu tür önlemler için yalnızca sınırlı haklar olduğu anlamına gelir. Google Maps işlevini etkinleştirirseniz, verilerin Google'a aktarılmasına ve kişisel verilerinizin ABD'deki sunuculara aktarılmasına açıkça izin vermiş olursunuz.

Onayınızı verdiyseniz, iptal edilene kadar rıza temelinde yürütülen işlemenin hukuka uygunluğunu etkilemeksizin herhangi bir zamanda bunu iptal etme hakkına sahipsiniz.

Google Haritalar tarafından sağlanan içerikleri görüntülemek için kişisel verilerimin Google'a aktarılmasını kabul ediyorum.
Onay kutusunun işaretini kaldırarak onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

c. Daha fazla bilgi

Veri işleme hakkında daha fazla bilgi, özellikle de Google tarafından yasal dayanak ve saklama süresi, sağlayıcının gizlilik politikasında (https://policies.google.com/privacy) bulunabilir. Burada ayrıca, gizliliğinizi korumak için haklarınız ve ayar seçenekleriniz hakkında daha fazla bilgi bulacaksınız.

Google, kişisel bilgilerinizi, yeterli düzeyde veri korumasına sahip olmayan üçüncü bir ülke olan Amerika Birleşik Devletleri'nde de işleyebilir.

Google Ads kampanya analizi

Müşterilerin web sitelerimizi bulabilmesi ve arama motorlarını kullanarak daha kolay hizmet sunabilmesi için arama motoru operatörü Google LLC, Mountain View, California, ABD ile çalışıyoruz. Sonuç olarak, Google aramasına belirli anahtar kelimeleri girerseniz, web sitemiz ve ürünlerimiz özellikle vurgulanır veya Google aramasında görüntülenir.

Sayfalarımıza yönlendiren arama sonuçlarında gösterilen bağlantılar parametrelerle zenginleştirilmiştir. Bu, Google aramayı kullanarak kampanyanın başarı oranını değerlendirmemizi sağlar. Bu yöntem, bağlantı tıklandığında Bölüm 1 (1) 'de listelenen bilgilerin aynısını işler. Ek olarak, aşağıdaki bilgiler işlenebilir:

• Kaynak
• Kampanya Türü
• Kampanya ismi
• Aranan Anahtar Kelime

Bağlantı, ölçüm ve analiz aracı AT Internet tarafından değerlendirilir ve bunun hakkında daha fazla bilgiyi çerezler bölümünde bulabilirsiniz. Bu analizin bir parçası olarak hiçbir çerez ayarlanmamıştır. Bu veri işlemenin yasal dayanağı: Art. 6 Para. 1 yaktı. f) GDPR.

Google'ın gizlilik politikasını burada bulabilirsiniz: Google Gizlilik Politikası

Tarayıcı ayarlarınızı tercihlerinize göre yapılandırabilir ve hangi çerezleri kabul edip hangilerini reddetmek istediğinize karar verebilirsiniz. Bu bölümde açıklanan çerez kullanımına izin vermezseniz web sitemizin tüm işlevlerini kullanamayabileceğinizi belirtmek isteriz.

AT-Internet'in, web sitesini kullanımınız hakkında (IP adresiniz dahil) tanımlama bilgisi tarafından oluşturulan verileri ve verileri toplamasını ve kullanmasını, Aaşağıdaki adresteki tarayıcı eklentisini indirip yükleyerek önleyebilirsiniz:

İlgi alanına dayalı reklamcılığı devre dışı bırak (NAI)

AT-İnternet'i Devre Dışı Bırak

Aşağıdaki [bağlantı] 'yı tıklayarak Tealium'un çerez tarafından oluşturulan verileri ve web sitesini kullanımınızla ilgili bilgileri (IP adresiniz dahil) toplamasını ve kullanmasını önleyebilirsiniz. Bağlantıya tıkladığınızda izleme hemen devre dışı bırakılır ve bir onay mesajı almazsınız.

7. Hangi Haklara Sahipsiniz?

Bizden yazılı olarak talep etmeniz halinde, hakkınızda tuttuğumuz kişisel bilgilerin bir kopyasını talep etme hakkı dahil olmak üzere Genel Veri Koruma Yönetmeliği kapsamında belirli haklara sahipsiniz:

7.1. Erişim Hakkı:Bilgilerinize (eğer işliyorsak) ve diğer belirli bilgilere (işbu gizlilik politikasında sağlandığı gibi) erişim elde etme hakkı;

7.2. Düzeltme Hakkı: Kişisel bilgileriniz doğru ya da tamam değilse, kişisel bilgilerinizi düzeltme hakkınız vardır

7.3. Silme Hakkı: Bu, aynı zamanda “unutulma hakkı” olarak da bilinir ve basit bir deyişle, kullanmaya devam etmemiz için zorlayıcı nedenler olmadığında, bilgilerinizin silinmesini veya kaldırılmasını talep etmenize olanak verir. Bu, silmek için genel bir hak değildir, istisnalar vardır. Örneğin, kullanımı yasal yükümlülüklerimize uyum için veya yasal istemlerin oluşturulması, uygulanması veya savunması için gerekli ise, kişisel verilerinizi kullanmaya devam etme hakkımız vardır

7.4. Bilgilerinizi Kullanmamızı Kısıtlama Hakkı: Kişisel bilgilerinizin kullanımını askıya alma veya kullanım şeklimizi sınırlandırma hakkı. Bu hakkın belirli durumlar için sınırlı olduğunu lütfen dikkate alın: Sizden sizin rızanızla topladığımız Kişisel bilgilerinizi işlediğimizde kısıtlamayı sadece (a) verilerin doğru olmaması; (b) işlememiz yasalara aykırı ve kişisel bilgilerinizin silinmesini istememeniz;(c) yasal bir istem için ihtiyacınız olması; veya (d) verilere elimizde tutma amacımız için daha fazla ihtiyacımız olmadığına dayanarak talep edebilirsiniz. İşleme kısıtlandığında da bilgilerinizi saklayabiliriz ancak daha fazla kullanamayız. Kişisel bilgilerinin kullanımını kısıtlayan kişilerin listesini gelecekte de bu kısıtlamaya uyulması için tutarız;

7.5. Veri Taşıma Hakkı: Kişisel bilgilerinizi yapılandırılmış, yaygın kullanılan ve makineye okunabilir formatta farklı servislerde kendi amaçlarınız için (teknik olarak uygulanabilirse) taşınmasını, kopyalanmasını veya transferini talep etme hakkı

7.6. İtiraz Hakkı:Meşru menfaatlerimiz, doğrudan pazarlama için kullanımımız dâhil kişisel bilgilerinizi kullanmamıza itiraz etme hakkı

7.7. Bilgilendirilme Hakkı: Kişisel bilgilerinizi nasıl kullandığımızla ilgili açık, şeffaf ve kolay anlaşılabilir bilgileri edinme hakkınız vardır; ve

7.8. İçeriği Geri Çekme Hakkı: Kişisel bilgilerinizle ilgili yapacağımız herhangi bir şey için rızanızı verdiyseniz, her zaman bu rızanızı geri çekme hakkınız vardır (bunu yapmış olmanız, bu zamana kadar sizin rızanızla kişisel bilgilerinizle yapmış olduklarımızın yasal olmadığı anlamına gelmez

Bu hakların uygulanması sizin için ücretsizdir, ancak kimliğinizi 2 adet onaylanmış kimlikle kanıtlamanız gerekmektedir. Hakkınızda, dosyalarımızda yer alan kişisel bilgilerinizi sağlamak, düzeltmek veya silmek için yasal görevimize uygun olarak makul çabayı göstereceğiz.

Sorgulama yapmak veya işbu gizlilik politikasında yer alan haklarınızı kullanmak ve/veya şikâyette bulunmak için, lütfen bizimle e-posta yoluyla temasa geçiniz veya bize yazınız, biz de 30 gün içinde yanıt vermek için gayret edeceğiz. İletişim detayları aşağıda 9. bölüm’de yer almaktadır.

Resmi yazılı bir şikâyet aldığımızda, takip etmek için şikâyeti yapan kişiyle temasa geçeceğiz. Doğrudan çözüme ulaştıramadığımız şikâyetler için yerel veri koruma makamları dâhil olmak üzere, uygun düzenleyici makamlara çalışmaktayız.

Kişisel bilgilerinizle ilgili yapmış olduğunuz bir şikâyeti ele alış şeklimizden memnun değilseniz, şikâyetinizi ilgili veri koruma denetim merciine yönlendirebilirsiniz.

8. Şikayeti Nereye Bildirebilirsiniz?

Veri koruma sorumlumuz veya veri koruma koordinatörümüz [] veya aşağıdaki yetkin denetleme makamına şikayetinizi bildirme hakkınız vardır:

Der Landesbeauftragte für den Datenschutz und die Informationsfreiheit Rheinland-Pfalz

Hintere Bleiche 34

55116 Mainz

9. Sorumlu ve Veri Koruma Görevlisi Kimdir?

Sorumluyu burada veri koruma yasalarındaki anlamda bulabilirsiniz [].

Veri koruma görevlimiz veya veri koruma koordinatörümüzle temasa geçmek için lütfen yukarıdaki sorumlunun adresini veya aşağıdaki adresi kullanınız []

Alexandra Haug

EU Data Protection Officer of BASF

67056 Ludwigshafen

+49 (0) 621 60-0

Yukarı