BASF Tarım Çözümleri Türkiye
BASF Tarım Çözümleri

Elma [Malus domestica]

Elma, vücudumuzu olumlu yönde etkileyen bileşenlerden oluşan küçük bir hazinedir. Bu zenginliği hastalıklara ve böceklere karşı korumak, sağlıklı meyveler toplamak zorlu bir iştir.

Profesyonel bir bakım ile en iyi meyveler elde edilir

Birçok Avrupa ülkesinde elma, sağlığın ve hatta güzelliğin simgesidir. Elbette bu sebepsiz değildir; elma vitaminler (A, B, C, E, kompleks vitaminler, beta karoten), mineraller, lifler, meyve şekerleri bakımından zengindir. Elma, muz ile birlikte, en çok ticareti yapılan meyvedir. Tüketici alışkanlıkları elmanın yıl boyunca tüketilmesi şeklinde olduğu için, meyve ticareti zincirlerinin aynı dönemde satışa çıkardıkları ürünler arasında yeterli miktarda ve kalitede elma bulundurmalarına ihtiyaç vardır.

Yeni piyasa talepleri ve küresel bağlanırlık, elma yetiştirme teknolojisinde değişikliklere neden olmuştur. Elma üretim süreci yüksek bir teknoloji süreci haline gelmiş olup, günümüzde bu tip üretimde kendini sadece tamamen bu alana adamış profesyoneller için yer olduğu görülmektedir. Söz konusu profesyonellik, BASF firması tarafından sunulanlar gibi, elmaları korumak için güvenilir ürün seçenekleri anlamına gelmektedir.

Yukarı