BASF Agricultural Solutions Türkiye
BASF Tarım Çözümleri

Sercadis®

Fungisit

İhtiyaçlarınız kadar esnek!

SC formülasyonda, litrede 300 gram Fluxapyroxad aktif maddesini içeren mükemmel etkili fungisit

Özellikleri

  • Uzun süreli mükemmel etki
  • Kullanım kolaylığı (tek aktif madde)
  • Farklı iklim koşullarında kullanım kolaylığı

Sercadis®

Xemium®'un dünyada hedef pazarların hepsinde MRL ve kalıntı çalışmaları aynı anda tamamlanmış ve birçok mahsülde üreticilerin kullanımına sunulmaktadır.

Sercadis®

Etki Mekanizması ve Özellikleri

Xemium®

SDHI grubunun en yeni üyesi olan Xemium® mitokondride Complex II'ye etki ederek hücre içinde enerji tedariğini bloke etmekte, böylece fungusun gelişimini ve solunumunu durdurarak ölümüne neden olmaktadır.

Ayrıca Xemium®, spor çimlenmesini, çimlenme tüpü oluşumunu, misel gelişimini ve spor oluşumunu engelleyerek önleyici ve tedavi edici etki göstermektedir.

Xemium®, fungusun farklı hidrofilik ve lipofilik membran yapısından etkilenmeden taşınarak hedef organizmada hızlı ve etkili çözüm sunmaktadır.

Sercadis®

Uygulamadan hemen sonra hızlı bir şekilde mumsu tabakaya nüfuz eder ve Xemium® moleküllerinin aktivitesi başlar. Zaman içinde nem ve su ile birlikte Xemium® kristal molekülleri gelişmekte olan yaprak yüzeyinde yeniden yayılarak aktivitesine devam eder. Bu da Sercadis®'e daha uzun süreli etki sağlamaktadır.

Sercadis® içeriğindeki Xemium® ile profesyonel bir kalıntı yönetimi sağlamamıza yardımcı olmaktadır.

Genel bilgiler

Ad Sercadis®
Formülasyon SC (Süspansiyon Konsantre)
Aktif Madde 300 g/l Fluxapyroxad
Etiket Sercadis® Etiket
Güvenlik Bilgi Formu Sercadis® MSDS
Broşür Sercadis® Broşür (Patates)
Broşür Sercadis® Broşür (Bağ)

Mahsuller ve zararlı organizmalar hakkında bilgiler

Zararlı organizma adı Önerilen kullanım dozu Uygulama zamanı Son ilaçlama ile hasat arasındaki süre (gün)
Bağ küllemesi (Erysiphe necator) 15 ml / 100 L su 1. uygulama: Çiçekten önce sürgünler 25-30 cm olduğu dönemde, 2. uygulama: Çiçeklenme öncesi çiçek tomurcuklarının ayrıldığı dönemde, 3. uygulama: Çiçek taç yapraklarının döküldüğü ve korukların küçük saçma tanesi iriliğinde olduğu dönemde, 4. ve diğer uygulamalar: Üçüncü uygulamadan sonra tanelerin ben düşme dönemine kadar 10-14 gün aralıklarla devam edilir. 28
Zararlı organizma adı Önerilen kullanım dozu Uygulama zamanı Son ilaçlama ile hasat arasındaki süre (gün)
Elma karalekesi 15 ml / 100 L su 1. İlaçlama: Çiçek gözleri kabardığı dönemde2. İlaçlama: Pembe çiçek tomurcuğu (rozet) döneminde3. İlaçlama: Çiçek taç yaprakları % 70-80 döküldüğünde4. ve diğer ilaçlamalar ise, ekolojik koşulların hastalığın ilerlemesi için uygun olduğu dönemlerde 12-14 gün aralıklarla yapılmalıdır. 35
Zararlı organizma adı Önerilen kullanım dozu Uygulama zamanı Son ilaçlama ile hasat arasındaki süre (gün)
Fide kök çürüklüğü (Rhizoctonia solani) 20 ml /100 kg tohum Uygulama ekim öncesi yumru ilaçlaması şeklinde yapılır. 100 kg patates yumrusunu ilaçlamak için gerekli miktardaki ilaç bir kap içerisinde 1-2 litre su ile iyi bir şekilde karıştırılır. Bu karışım düz ve temiz bir zemin üzerine konulmuş patates yumruları üzerine pülverizatör ile yavaş yavaş püskürtülür. Püskürtme işlemine tüm patates yumruları homojen olarak iyi bir şekilde ilaçla kaplanıncaya kadar devam edilir. Yumru ilaçlama uygulamaları için ideal su miktarı, tüm yumruları iyi bir şekilde kaplayan fakat akmayan miktardır.
Yukarı