BASF Agricultural Solutions Türkiye

Bizimle büyüyün

Satın Almamız - Tarımda yeni bir BASF

BASF'de artık tohumdan hasada kadar tüm üretim boyunca inovatif düşünceyi pratik eylem ile birleştirebiliyoruz. Bu şirket satın alması, işimizi ciddi şekilde güçlendiren önemli bir kilometre taşıdır. Çiftçiler ile daha erken ortak olmamızı ve onlara her aşamada destek olmamızı sağlıyor.

Sadece sayıları bakarak bu satın almanın yaratacağı etkiyi net olarak görmek mümkün:

 • 60'dan fazla ülkede iş operasyonlarını devralıyoruz
 • 50'den fazla ülkede ekibimize 4.500'den fazla çalışan katılacak*
 • 5 kimyasal üretim ve formülasyon tesisini, 17 Ar&Ge tesisini ve 200'den fazla bölgesel tohum üretimi ve yetiştirme tesisini devralacağız
 • Tohum ve özel tohumlar, kimyasal ve biyolojik ürün üretimi, toprak yönetimi, bitki sağlığı, bitki zararlısı kontrolü ve dijital tarım dahil etmek üzere portföyümüzü genişlettik
 • Satın alma bizi tohum, özel tohum ve bitki koruma konusunda dünyanın dördüncü büyük şirketi haline getiriyor

Basitçe söylemek gerekirse, tüm dünyada çalışmaya, kollarımızı sıvamaya ve inovasyonu eyleme dökmeye hazırız.

*Sebze tohumları işinin satın alınma işlemlerinin tamamlanmasına bağlıdır

BASF SE Yönetim Kurulu üyesi ve Tarımsal Çözümler segmentinden sorumlu Saori Dubourg, "Tarımda BASF'nin geleceğini şekillendirme konusunda bu önemli bir kilometre taşı." diyor.

Tarımda daha Güçlü

Hızla büyüyen nüfus ile dünya sürdürülebilir tarım ve sağlıklı çevreyi geliştirmek ve korumak konusundaki becerilerimize gittikçe daha bağımlı hale gelmektedir. Görevimiz bunun gerçekleşmesine yardımcı olmaktır.

Bu satın alma daha fazla değer yaratmamızı ve modern tarımdaki zorluklarla karşılaşan çiftçilere daha da iyi destek olmamızı sağlamaktadır. BASF güçlerini birleştiren bir endüstri karşısında gerçek bir seçenek sunarak ürün yetiştiricilerine sağlıklı, kaliteli mahsuller üretmeleri ve gelecek nesiller için topraklarını korumaları konusunda yardım ediyor.

Bu, bizim şimdi ve 100 yılı aşkın süredir amacımız: Çiftçilerin ve onların işlerinin bugün ve gelecekte gelişmesine yardımcı olmak.

Müşterilerimiz için

Bu satın almayla, daha iyi büyümenize yardımcı olmak için büyüyoruz. Nasıl?

Büyüyen portföyümüz ürün miktarınızı, mahsul kalitenizi ve iş karlılığınızı artırmaya yardımcı olmak için daha da geniş yelpazede çözümler sunuyor. Portföyümüz tüm ürün yetiştirme sürecini kapsıyor:

 • Tohumlar ve özel tohumlar
 • Kimyasal ve biyolojik mahsul koruma
 • Toprak yönetimi
 • Bitki sağlığı
 • Bitki zararlısı kontrolü
 • Dijital tarım uygulamaları

80'den fazla ülkede 12.000'den* fazla uzman ile, size özel yerel ihtiyaçlarınızı karşılayan yeni özel çözümler geliştirmek üzere bilgi ve yeni teknolojileri bir araya getiriyoruz.

Değişim zamanında, güvenilir ve uzun vadeli bir ortağa ihtiyacınız vardır. Bugün ve gelecekte işinizin gelişmesine yardımcı olmak üzere inovatif düşünce ile pratik eylemi birleştirmek için buradayız.

*Sebze tohumları işinin satın alınma işlemlerinin tamamlanmasına bağlıdır

Hissedarlarımız için

Bu satın alma, şirketimizin 150 yılı aşkın geçmişindeki en büyük satın almadır. Tarımsal çözüm alanında global pazar ayak izimizi ciddi oranda güçlendirmekte, büyümeyi hızlandırmaya ve uzun süreli rekabet kabiliyeti konusunda destek olmaya yardımcı olmaktadır. Ayrıca tarım işinin BASF için önemini de sağlamlaştırmaktadır. Satın alma aşağıdaki anlamlara gelmektedir:

 • Yüksek karlılığa ve güçlü büyüme potansiyeline sahip geniş ve tam etkin tarımsal çözümler şirketlerinin gruba eklenmesi
 • Kaliteli tohumlar ve özel tohumlar işleriyle, tamamlayıcı bitki koruma ürünü şirketleriyle, en son teknoloji dijital tarım platformuyla ve kanola-kalitesinde hardal otu araştırması ve seçici olmayan herbisit ve nemasit araştırma projelerini içeren güçlü tamamlayıcı araştırma projeleri ile portföyün genişletilmesi.
 • Tamamlayıcı portföye dayanan brüt gelirlerde önemli artış potansiyeli
 • İnovasyon potansiyelini iyileştirmek ve inovasyon sonuçlarını artırmak için birleştirilmiş Ar&Ge çalışmaları ve kapasitesi

Büyüyen global tarım pazarında güçlü ve iyi dengelenmiş bir portföye sahip olmak BASF'nin söz konusu büyüme hikayesinde iyi bir konuma sahip olması demektir.

BASF SE Yönetim Kurulu üyesi ve Tarımsal Çözümler segmentinden sorumlu Saori Dubourg;

"Bu satın alma işlemi gelecekteki büyüme için yeni fırsatlar yaratacak ve global inovasyon potansiyelimizi güçlendirecektir."

Tohumlar

Tarım tohumla başlar. Ve şimdi BASF o alanda lider rolü oynayabilir. Sağlam bir tohum ürünü, çiftçiler ile yetiştirme sürecinin erken dönemlerinde ortaklık kurabileceğimiz ve tüm araştırma ve uzmanlıklarımızla onlara destek olabileceğimiz anlamına gelir.

Yeni ürünlerimiz arasında aşağıdakiler yer almaktadır:

 • Önemli tarla ürünlerinde kaliteli tohumlar: önemli pazarlarda kanola /kolza tohumu, pamuk ve soya fasulyesi
 • Havuç, kavun ve domates ve 2.600'den fazla çeşidin dahil olduğu 24 üründen oluşan Nunhems® markası altında global sebze tohumları*
 • Yetiştiricilere önemli mahsul faydaları sağlama potansiyeli ile araştırma çalışmalarını da kapsayan yeni bir hibrit buğday platformu

*Sebze tohumları işinin satın alınma işlemlerinin tamamlanmasına bağlıdır

Herbisitler

Herbisit portföyümüze yapılan eklemeler, çiftçilere ihtiyaçlarına daha uygun en son teknoloji ve yeni çözümleri hiç olmadığı kadar daha fazla sunabileceğimiz anlamına gelmektedir. O zaman, yeni neler var?

 • Liberty®, Basta® ve Finale® premium markaları altında 80'den fazla ülkede pazarlanan ve 100'den fazla farklı ürün için ruhsatlı seçici olmayan bir herbisit, Glufosinat-amonyak.
 • Herbisit kimyasının bazı sınıfları için seçici olmayan herbisit araştırma projeleri
 • Endüstriyel Bitki Örtüsü Yönetimi için glifosat bazlı karışımlar (Avrupa'da demiryolları, endüstriyel ve kamu alanları)

Çiftçiler için hangi tohumun alınacağı kritik ve duygusal bir karardır ve bu sürecin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Bu yatırımı yetiştirme sürecinin her aşamasında korumak önemli bir görevdir.

Yeni dijital platform

Yeni dijital tarım uygulamalarımız, özel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde düzenlenmiş çiftlik yönetimini optimum hale getirmek konusunda çiftçilere yardımcı olacaktır.

 • xarvio™ tarım ile ilgili kararlar sırasında destek olmak için veriye dayalı algoritmalar kullanır.
 • Mahsul tahmini ve hedef gelişim ile birlikte hastalıkların, yabani otların ve azot problemlerinin görüntülere dayalı olarak tanımlanmasını içerir.

İlave uzmanlık, teknolojiler ve kaynaklar ile dijital planlarımızı hızlandırabilecek ve genel dijital ürünlerimizi iyileştirebileceğiz. Birlikte, gelecekteki (dijital) büyüme için kendimize bir yol belirleyeceğiz.

Tohum ilaçlama

Yeni bir pazar segmentine girişimizi vurgulayan nematisit tohum ilaçlama ve araştırma projelerini içeren yeni tohum ilaçlama seçeneklerimiz, bitki koruma ürünleri ve tohum alternatiflerimize heyecan verici ve değerli bir ektir. Bu, sizin için ne anlama geliyor?

 • Yeni tohum ilaçlama ürünleri ürünün gücünü, dayanıklılığını ve verimini ve dolayısıyla dönüm başına karlılığı ve getiriyi artırır.
 • Böcek kontrolü için PONCHO®, nematod (yuvarlak solucan) yönetimi için VOTiVO®, pamuğun nematodlardan korunması için COPeO® ve Ani Ölüm Sendromundan (SDS) ve nematodlardan soya fasulyesi tohumlarını korumak için ILeVO®.

En başından itibaren tohum ilaçlama, fidelerinin yaşaması ve gelişmesi için en iyi şansı vererek çiftçilere yardımcı olur. Birlikte çiftçilerin mahsullerini korumak için ihtiyaç duydukları her şeye sahip olmalarını sağlayacağız.

BASF'nin Tohum Çeşitlerine Ulaşmak İçin Tıklayınız

Tarım ilaçlarını dikkatli kullanınız. Kullanmadan önce ambalaj üzerinde yer alan etiket bilgilerini mutlaka okuyunuz. Tavsiye edilen ürünlerin dışında kullanmayınız.