BASF Agricultural Solutions Türkiye
Product Datasheet
Ocak 2019
Fungisit

Sercadis®

İhtiyaçlarınız kadar esnek!

  • Uzun süreli mükemmel etki
  • Kullanım kolaylığı (tek aktif madde)
  • Farklı iklim koşullarında kullanım kolaylığı

Kültür Bitkileri:

Patates|ÜzümTüm Liste

Hızlı Ürün Arama

Hızlı Ürün Arama

Özellikleri

SC formülasyonda, litrede 300 gram Fluxapyroxad aktif maddesini içeren mükemmel etkili fungisit

Kontak

Sercadis®

Xemium®'un dünyada hedef pazarların hepsinde MRL ve kalıntı çalışmaları aynı anda tamamlanmış ve birçok mahsülde üreticilerin kullanımına sunulmaktadır.

 
 
 
 
 
 

Sercadis®

Etki Mekanizması ve Özellikleri

Xemium®

SDHI grubunun en yeni üyesi olan Xemium® mitokondride Complex II'ye etki ederek hücre içinde enerji tedariğini bloke etmekte, böylece fungusun gelişimini ve solunumunu durdurarak ölümüne neden olmaktadır.

Ayrıca Xemium®, spor çimlenmesini, çimlenme tüpü oluşumunu, misel gelişimini ve spor oluşumunu engelleyerek önleyici ve tedavi edici etki göstermektedir.

Xemium®, fungusun farklı hidrofilik ve lipofilik membran yapısından etkilenmeden taşınarak hedef organizmada hızlı ve etkili çözüm sunmaktadır.

Sercadis®

Uygulamadan hemen sonra hızlı bir şekilde mumsu tabakaya nüfuz eder ve Xemium® moleküllerinin aktivitesi başlar. Zaman içinde nem ve su ile birlikte Xemium® kristal molekülleri gelişmekte olan yaprak yüzeyinde yeniden yayılarak aktivitesine devam eder. Bu da Sercadis®'e daha uzun süreli etki sağlamaktadır.

Sercadis® içeriğindeki Xemium® ile profesyonel bir kalıntı yönetimi sağlamamıza yardımcı olmaktadır.

 
 
 
 
 

Product Information

Genel

Ürün:Sercadis®
Formülasyon Şekli:SC (Süspansiyon Konsantre)
Aktif Madde:
  • 300 g/l Fluxapyroxad
EtiketlerSercadis® Etiket
Güvenlik Bilgi FormuSercadis® MSDS
BroşürlerSercadis® Broşür
Ücretsiz PDF Reader yükle

Kültür Bitkisi ve Zararlılar Hakkında Detaylı Bilgi

Elma

Elma
Kullanım Dozu
Son İlaçlama İle Hasat Arasındaki Süre (Gün)
Uygulama Zamanı
15 ml/ 100 L su 35 1. İlaçlama: Çiçek gözleri kabardığı dönemde 2. İlaçlama: Pembe çiçek tomurcuğu (rozet) döneminde 3. İlaçlama: Çiçek taç yaprakları % 70-80 döküldüğünde 4. ve diğer ilaçlamalar ise, ekolojik koşulların hastalığın ilerlemesi için uygun olduğu dönemlerde 12-14 gün aralıklarla yapılmalıdır.

Patates

Patates
Kullanım Dozu
Son İlaçlama İle Hasat Arasındaki Süre (Gün)
Uygulama Zamanı
Kök boğazı nekrozu ve siyah siğil
20 ml/100 kg tohum Uygulama ekim öncesi yumru ilaçlaması şeklinde yapılır. 100 kg patates yumrusunu ilaçlamak için gerekli miktardaki ilaç bir kap içerisinde 1-2 litre su ile iyi bir şekilde karıştırılır. Bu karışım düz ve temiz bir zemin üzerine konulmuş patates yumruları üzerine pülverizatör ile yavaş yavaş püskürtülür. Püskürtme işlemine tüm patates yumruları homojen olarak iyi bir şekilde ilaçla kaplanıncaya kadar devam edilir. Yumru ilaçlama uygulamaları için ideal su miktarı, tüm yumruları iyi bir şekilde kaplayan fakat akmayan miktardır.

Üzüm

Üzüm
Kullanım Dozu
Son İlaçlama İle Hasat Arasındaki Süre (Gün)
Uygulama Zamanı
Külleme
15 ml/100 litre su Tüketim amaçlı bağ yaprağı hasadı yapılacak bağ alanlarında kullanılmaz. 28 1. İlaçlama: Sürgünler 25-30 cm boya ulaşınca 2. İlaçlama: Çiçek taç yapraklarının tamamen döküldüğü ve korukların küçük saçma tanesi iriliğinde olduğu dönemde 3. ve diğer ilaçlamalar: Ekolojik koşullara ve hastalığın seyrine göre 10-14 gün ara ile, danelere tatlı su yürüdüğü (ben düşme) zamana kadar devam edilir.

Kontak

Hızlı Ürün Arama

Hızlı Ürün Arama

Tarım ilaçlarını dikkatli kullanınız. Kullanmadan önce ambalaj üzerinde yer alan etiket bilgilerini mutlaka okuyunuz. Tavsiye edilen ürünlerin dışında kullanmayınız.